MiKu

Poradíte, kde stáhnu zdarma nějakou bezpečnou verzi paralelních Windows?

Mám MacBook a zakoupený účetní program mPohoda, který bohužel funguje jen s OS Windows, takže si musím zabrat nějaké místo na disku, abych mohla pooužívat účetnictví a nemusela přecházet na jiný program, happy z toho nejsem, ale nechce se mi ještě investovat navíc.. :( Office nepotřebuju. Nějaký odkaz? Děkuju!!

Nejlepší odpověď
dubraro

To, co potřebujete, je pravděpodobně emulátor Windows pro Mac. Existuje jich celá řada, zkuste některé z těchto: https://apple­toolbox.com/2016/04­/top-10-windows-emulator-mac/ Je pravděpodobné, že si s tím dost vyhrajete, vaše účetnictví nemusí běžet správně pod každým.

Další odpovědi
Hlada

Žádná verze Windows není legálně zdarma. Pro seriózní účetnictví takový postup nedoporučuju. Nepoužité licence sedmiček lze koupit za pár stovek na Aukru.
Do odkazu jsem dal návod na instalaci.

Zdroj: https://suppor­t.apple.com/cs-cz/HT201468

aliendrone

Popravdě řečeno, emulovat Widle je těžké (autorská práva, patenty atd.) Emulátory za moc nestojí a obvykle jsou tak na hlavu, že BFU je ani nezvládne nastavit. Stačí si zkusit běh widlích programů pod Wine (emulátor Widlí pro linuxové systémy), aby si člověk udělal obrázek.

Naprosto souhlasím s uživatelem „Hlada“, těch pár stovek za legální lincenci stojí. Mnohem lepší, než stahovat odněkud „zdarma“ téměř 100% zavirovaný cracknutý (a kdoví jak funkční) systém. Venkoncem jde o účetnictví, tady bych určitě hrál na jistotu!!!

ivzez

Můžete použít jak emulátor Windows, tak paralelní OS.

S emulátory nemám zkušenosti, vyzkoušela jsem jenom program Wine
pod Linuxem, který nebyl moc spolehlivý. Respektive byl, ale podařilo
se mi v něm spustit jenom některé programy z Windows.

Proto bych dala přednost paralelním Windows.
Bezpečnou verzi stáhnete např. z webu Microsoftu
(ke stažení je potřebná platná licence).

mzm

Ještě je možnost na iOS rozběhnout nějaké to virtuální PC a do něj win nainstalovat. Bývá to jednodušší, jak instalovat win vedle iOS na disk. Napadá mě např. vmware player a sehnat image PC (win) + dokoupit např tu licenci win7…

aliendrone

Věř mi, tohle NENÍ jednodušší řešení, právě naopak. Je to sice zajímavé, když běží 2 OS najednou a přepínat mezi nimi, jenže přímo drasticky naroste počet kritických chyb, záhadných pádů a vůbec. A to nemluvím o celkem hustém zpomalení, nehledě na HW náročnost.

mzm

Nevím, určitě přes 10 let provozuju vmware a v něm více OS a nic, co popisuješ se mi neděje.
Takže nevěří a rozhodně zasahovat do systémového disku, insalovat nějaký ten multiboot je určitě složitější jak nainstalovat nějaký ten vmware nebo ekvivalent a do něj nainstalovat požadovaný OS.
Ostatně velká spousta produkčních počítačů je dnes už virtuálních a žádné záhadné pády a kritické chyby moc nepozoruju. Ne, že by virtuály byly ve všem lepší, ale výhody převažují před nevýhodami…