nyjono

Prosím, jaký je rozdíl mezi vyžínačem a strunovou sekačkou? Je-li nějaký.

Nejlepší odpověď
elkon

Zde je to vysvětleno, vyžínač je strunová sekačka, křovinořez je motorová kosa.
http://www.zah­radaapriroda.cz/vy­zinac-kontra-krovinorez/

Další odpovědi
paul1

Něco pro pobavení (i poučení):
V sedmdesátých letech se sekačka nedala běžně koupit, kdo měl možnost, tak si ji vyrobil z dostupných materiálů (např. nože se dělaly z listových pilek). Náš známý jel na zájezd do Lvova na Ukrajinu a slíbil, že sekačku doveze. Vypadala celkem dobře, měla profesionální plechový kryt a celkem dobře sekala. Nůž byl z jednoho kusu, stále ostrý, že jsem se divil, co to je za kvalitní materiál. Po čase jsem ale zjistil , že nůž byl namontován obráceně sekal tedy druhou (zadní) tupou stranou. Trávník byl po sekání trochu šedivý (od těch roztřepených konců) ale to nám nevadilo, tak jsme nůž nechali tak, jak byl z fabriky namontovaný. Sekačka vydržela neuvěřitelných 45 let. Nůž byl stále jako nový, ani jednou jsem ho nemusel brousit 🙂 . Nedávno jsem ji musel pro vadný motor odvézt do šrotu, těžko jsem se s ní loučil.

Drap

Sekačka má nějaký pojezd/koleřka/ Vyžínač je do jedné, nebo obou ruk., lépe se s ním manipuluje a lehce se s ním dostaneš do koutů, můžeš s ním dobře posekat u obrubníků a podobně.. Způsobem sekání se v podstatě neliší a trávu seká strunou. .Na pořádný trávník neni struna nejvhodnější řešení, trávu uráží, konce jsou roztřepené. Trávě tak trvá déle než se zotaví a konce mohou zasychat, nebo zahnívat. Ideální je na sekání vřetenová, více nožová sekačka.