terry

Prosím, jaký je rozdíl mezi digitálním satelitním tunerem (DVB-S)a digitálním tunerem (DVB-T)?

Rozumím tomu dobře, že přenosná televize bude fungovat na digitální příjem signálu ale nelze ji připojit na satelit?

Nejlepší odpověď
Jikra

DVB-S = tuner satelitního vysílání
DVB-T = tuner pozemních vysílání
Přenosnou TV samozřejmě můžete připojit na sat.přijímač ale musíte mít namontovanou a nasměrovanou parabolu.

Další odpovědi
dědapetr

DVB-S je standard DVB – digitálního televizního vysílání přes satelit. Je používán v celé Evropě a ve větší části zbytku světa. Pro transport datových streamů je použita QAM nebo QPSK modulace.http://cs­.wikipedia.or­g/wiki/DVB-S¨¨

¨DVB-T (z anglického Digital Video Broadcasting – Terrestrial) je standard digitálního televizního vysílání přes pozemní vysílače.http://cs­.wikipedia.or­g/wiki/DVB-T

jennysh

DVB-T = tuner pozemních vysílání=ČT 1,ČT2,Nova Nova Cinema,Prima,Prima Love (podle vašeho umístění) ČT4 Sport,Čt24,Public TV,TV Barandov Digitální Satelitní vysílání-Dle vašeho Poskytovatele (pokuď máte satelit)Digi TV,Skylink,Upc atd.