ZuzuT

Prosím jak rozmrazit dveře u feliicie ? A zámky?

U řidiče když strčím klíč v pohodě mohu otáčet, ale ve vnitř se nic nehne :( u spolujezdce je zámek zamrzlý tam dám klíč jen do půlky .. A kufr jde otevřít jen ze vnitř :/ .Mám centrál. Prosím o radu škubání a vrglání jsem zkoušela, ale voda teplá se mi nechce lít aby to nezamrzlo více. Mám v autě zavřený kočár :) potřebuji se do něj dostat.děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

  1. rozmrazovač zámků (stříknout přímo do zámkové dirky) – koupíš na každé benzince; v nouzi můžeš použít i mrazuvzdornou kapalinu do ostřikovačů
  2. nahřát klíč (horkovzduškou, fénem, zapalovačem…), jen pozor na plastovou část

Pokud ti ale zatuhl celkový mechanismus (nejen ´klíčová dirka´) zámku, pomůže jen celkové zahřátí dveří (třeba tou vodou – ale v tom případě se připrav na to, že další zamrznutí bude o to horší).
___
Ideálně – pokud máš kam – dej auto do vytápěné garáže a až rozmrzne, je potřeba dveře rozebrat a zámky ošetřit vazelinou a těsnění dveří olejem (běžně se to ale dělá jako prevence před zimou).
😉

Další odpovědi
Drap

Pokud je ta možnost, tak ideálním řešením je horkovzdušná pistole. Pokud tato možnost neni, tak použít jakýkoli vhodný zdroj tepla, nebo čekat na oblevu. Jiné řešení neni

mosoj

Tak na ten první případ ti žádný rozmrazovač nepomůže. Zámek otáčíš, ale je někde zamrzlý mechanismus táhel. Na to pomůže jedině teplá garáž tak na hďku až dvě.

Zkus rozmrazovačem nebo fénem uvolnit ten zámek u spolujezdce. Třeba tam táhla nejsou zamrzlá. Někdy stačí, když nemáš nic po ruce, do zámku foukat z úst teplý vzduch. Jak ale říkám, na táhla to nepomůže.

klob1

I rozmražovač obsahuje procenta vody, líh. Takže, jemně nahřát klíček, ale myslím, že je tam plast, takže to není u těchto aut dobré, lépe celokovový klíček. Tak koupit konkor olej spray, ten stříknout do zámku a i na začátek klíčku, pak projíždět dovnitř a ven až jde volně,pak opatrně pootáčet, pozor, aby jste si v zámku neponičili zoubky. Nejplepší je prevence, před zimou rozdělat a prostříkat konkorem spray koupí se v drogerii nebo barvy -laky.Používá ho i ČR armáda. A přes zámek na dveřích si dát lepící pásku, pak v zimě není žádný problém. A na gumy glycerinový olej, potřít těsnění kolem dveří. Také pak dveře nepřimnrznou, jiné oleje mají procenta vody i ten rozmrazovač, proto je do max. – teplot. a při velkých mrazech také rád zapřičiní zmrznutí v zámku. Je to jen do určitých teplot, na chvilku kdy to rozmrzne, ale pak udělá opačný účinek.
Nebo horký vzduch na zámek. U Feldy jsme to jedné paní dělali, a ta měla vždy klid , parkuje venku. V zimě neměla už žádný problém. A ta prevence není nákladná.
Doplňuji:
Do injekční stříkačky s jehlou dát líh nebo nějkou hořlavou látku, troška čistého benzínu. Pár kapiček stříknout do zámku. Ne zase mnoho,aby to tak neteklo. ta jehla se tam dovnitř dostane. pak to povolí lehce. až s epodaří, tak tam stříknout ten konkor olej spray. A už pak to ani v největších mrazech nezamrzne. Voda a bez impregnace, to zamrzá. A ten rozmrazovač není tam k ničemu potom. ba naopak, tomu pomůže. Ten slouží jen v malých mrazech an chvilkové rozmrznutí. Voda obsažená v něm zase zamrzne!