ptatse

Prosím jak právně nebo u notáře přenést, vložit osobu která bude právně dědic, atd, podle zákona budˇ blízkou osobou,

, nebo bude dědit, či moci odvézt si věci po mé smrti. Když vztahy mezi rodinami našeho rodu nefungují a mají na tento odpověď ignorací. Chci tedy zvolit sice cizí osobu která za poslední dobu cca 30 roků se stará o mě ale natolik blízká aby tato byla oprávněný dědic, nebo ji osvojit, stačí to uvést u právníka? Jak?

Nejlepší odpověď
Drap

Sepsat poslední vůli u notáře. Ten už ví jak co napsat. Celý dotaz působí trochu zmateně.