Prosím…důležité

Zkontroloval by mně to někdo? Děkuji moc!
Hallo Petr,
ich habe ein Problem. Am Freitag kann ich mit meinem Auto ins Gebirge nicht fahren.
Das Auto ist im Service.Die Reparatur wird lange dauert.
Kann ich mit dir fahren? Du wurdest sehr lieb.
Wann soll ich auf dich warten? Bitte, schreibst du bald, dass ich meine Sachen einpacken kann.
Ich freue mich darauf, wie wir zusammen ein Wochenende im Gebirge verbringen

Bis bald gabi

Nejlepší odpověď
quentos

je to skoro dobře, až na pár drobností: Die Reparatur wird lange dauerN (bude dlouho TRVAT, i v češtině tam klademe infinitiv).

Napiš brzy – schreibe bald (hovorově též „schreib bald“), (schreibst du by byla otázka – napíšeš?)

Ještě si nejsem jist tím „Du wurdest sehr lieb“. Co tím chtěla básnířka říci? Jako „byl bys moc hodný“ (kdybys mě svez)? To bych viděl na „Da würdest du sehr nett sein“.
Doplňuji:
Anka: ale kdepak. Sloveso je vždy na druhém místě! Jedno z mála pravidel slovosledu, které se v němčině dodržuje. Tudíž po příslovečném určení času – am Freitag" – přijde skutečně sloveso.

Další odpovědi
Anka1597

Ve druhé větě je chyba: Am Freitag ICH kann NICHT mit meinem Auto ins Gebirge fahren. Jinak to je v pořádku. 🙂
Doplňuji:
A také jak psal quentos. Promiňte. 🙂