nyjono

Prosím, co mám hledat, když potřebuji nějaký chytač vlhkosti ke kompresoru?

V tlakové nádobě se za chvíli srazí množství vody a kapénky mi foukají z hadice.
Děkuju.

Nejlepší odpověď
Edison

Na sání asi jen filtr, nevím, jestli se tam dává vysoušeč. Na tlakové straně se pak dávají dvě „nádobky“: Vysoušeč a přimazávač. Vysoušeči se taky říká odlučovač vlhkosti.

Jak píše Kepler. Jinak doplním: Vysoušeč bývá elektrický – topné tělísko s odfukem. Na výstupu z bandy pak odlučovač a přimazávač. Přimazávač tam, kde se pak připojují nástroje – klíče, utahováky a jiné mechanické věcičky. Nevím, jestli přimazávat pro stříkací pistoli, vzduch do pneu nebo na ofukovací vzduch asi taky není úplně vhodné, ale to by poradili nejspíš v prodejně s příslušenstvím ke kompresorům.

Další odpovědi
Kepler

S tím neuděláš nic, leda by sis zařadil nějaký vysoušeč nasávaného vzduchu, nebo nějaký odlučovač kapek na výstupu ze vzdušníku, ale praktické řešení neznám. Teoreticky kompresí vzduchu ke kondenzaci vlhkosti nedochází, právě naopak, voda kondenzuje při snížení tlaku, tedy při odběru v hadici.

Lamalam

Hledej odlučovač vody, třeba něco takového – http://www.naradi-vzduch.cz/lev­nekompresory-cz/eshop/47-1-Uprava-vzduchu/1512-2-ODLUCOVACE-VODY-A-OLEJE

mosoj

Zásadně používat co největší větrník a ten pravidelně odkalovat. Odvod vzduchu z větrníku musí být výše než je jeho dno!! Ze dna musí být to odkalování. Mělo by stačit.

Pokud by jsi chtěl opravdu suchý vzduch ( o ten zde ale zajisté nejde) dávají se na výstup!!! (zde dochází k expanzi a uvolnění vlhkosti) sušiče vzduchu.
Vysoušeče jsou buďto silikagelové ( na základě sorbce) nebo se provádí vymrazování (snížením teploty vzduchu) chladicím zařízení.

Edison

Momochodem… existují odlučovače a přimazávače jak k instalaci do rozvodu – v tomto případě na výstup kompresoru, tak i na hadici, typicky přímo na konec hadice, těsně před nástroj. Takže je možno dát třeba odlučovač na kompresor a získáta vždy relativně solidní vzduch a přimazávač jen na konec hadice pro případ použití pohyblivých nástrojů. Nebo odlučovač na konec hadice a používat ho jen s přístroji jako je ofukovací pistole, stříkací pistole, hustilka…

Ale já osobně bych viděl jako nejlepčí dát na výstup kompresoru odlučovač, za něj téčko, abych měl dva výstupy a za jeden konec téčka ještě přimazávač. Vzniknou mi dva výstupy. 1. suchý, 2. mastný, oba bez vody.

Všiml jsem si, že mnohokráte bývá součástí odlučovače redukčák. Ale ten, předpokládám, je už součástí výstupu kompresoru, tak podle toho odlučovač zvolit.