Prosím, co je to žerzej?

Nejlepší odpověď
BEAES

Žerzej je všeobecné označení pro lehké až středně těžké pleteniny. Výrobky mají měkký omak, dobře splývají, jsou nemačkavé, mírně roztažné a elastické. Povrch je hladký nebo lehce členitý.

Podle některých definicí se jedná výhradně o zátažné pleteniny s tzv. žerzejovou úpravou ( valchování za účelem snížení elasticity, aby zboží bylo vhodnější pro svrchní ošacení). Název se však používá také pro osnovní pleteniny, které se podobají tkaninám z vlněných nebo viskózových přízí. Ve starší české odborné literatuře (např. Tkalcovská příručka z roku 1980) se žerzej popisuje jako krepová pletenina nebo tkanina, zatímco v aglických pramenech se najdou zcela odlišné verze úpravy této textilie (zvláštní barvivo, impregnace olejem atd.).

Další odpovědi
panenka

je to pletená vlněná nebo hedvábná tkanina

Zdroj: http://www.slovnik-cizich-slov.net/zerzej-jersey-zerzej/