kamuska

Prosím, ale není to v mínusu

40 bez 10 je 50. jak je to mozne?
Doplňuji:
prý to v mínusu neni a kdyby jsem tam prý napsala minus , tak by to neplatilo, ale v minusu to neni :( děkuju :)

Nejlepší odpověď
quentos

leda že chcete říct „bez minus deseti“. 40 – (-10) je pak skutečně 50, protože dva minusy za sebou dají dohromady plus; jinak to nevidím, nevím, co jiného tím chtěl básník říci.

Další odpovědi
Hudler

Napadá mě něco ve smyslu 40 něčeho chybí a bez deseti už jich je 50. Jen nevím k čemu se to vztahuje ☹

forward

Napadly mne dve reseni:

  1. 40 (v patnactkove soustave) – 10 (v desitkove soustave) = 50 (v desitkove soustave), cele v desitkove by to bylo 60–10=50.
  2. 40 (v desitkove soustave) – 10 (v desitkove soustave) = 50 (v sestkove soustave), cele v desitkove by to bylo 40–10=30.

Obecne tech reseni bude vic, pokud si budes hrat s ruznymi ciselnymi soustavami.