Natališa

Prosiim vysvetlite rozdil mezi myslet a myslet si?

Nejlepší odpověď
annas

Významy si přečtěte v odkazu.
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=myslet
-
Rozdíl mezi slovesy je v tom, že „myslet si“ je sloveso zvratné, „myslet“ je nezvratné. Nezvratná slovesa změníme na zvratná.

Slovesa se zájmenem se/si = význam – původce děje (já) je i cílem děje – myslím si své – nechávám své přesvědčení " proo sebe", je to moje myšlenka , týká se mně osobně – tedy „sebe“ apod.

Pozorovala se/sebe/ x pozorovala krajinu; věřím si /sobě/ – jen sobě x věřím bratrovi; myslím si – sama „v sobě“ x myslím na něho

Myslím si, že přijdete včas x myslím na svůj šátek .

Myslím si, že je to dobře x myslím na to, abych pracovala dobře, myslím na svou práci atd. ..

Nevím, do které chodíte třídy, chce to cit, pochopit význam sloves.

Další odpovědi
gecco

myslet – psychicky pracovat, přemýšlet, promýšlet, utvářet si mínění (názor)
myslet si – domnívat se, mít mínění (názor)
😉

quentos

Zbývá už jen dodat, že někdy je nezvratné sloveso myslet chybně užíváno ve významu „myslet si“ – zejména ve frázi „myslím, že…“. Správně by mělo být „myslím si, že“… ale to nikdo neřekne… ba je to už tak zažité, že by nikoho nenapadlo, že je to vlastně špatně…

led

1 – Myslím, tedy jsem.
Myslím si, že jsem, ale nejsem si tím jistá.
2 – Někteří myslí, než sem napíší odpověď.
Vy si myslíte, že bude moc dobrých odpovědí.

henry4320

Skoro žádný, jenom to „si“

Klaproth

Myslím si, že bys měla víc myslet, určitě na to přijdeš sama.