Prosba ohladne OP

Dobry den chcela by som poprosit o radu ohladom OP,V Ceskej republike byvam od r.2005 teraz 20.7.2010 mi konci platnost Slovenskeho OP ale problem je v tom ze tam kde mam nahlasene trvale bydlisko uz byva niekto iny pretoze to bol byt byvaleho priatela a predali ho.Ako mam postupovat pri vybyvovani noveho OP.Dakujem za odpoved.Janka Ba­cova

Nejlepší odpověď
kropitko

Z vašeho dotazu nevyplývá,zda jste ještě stále hlášena ve svém trvalém bydlišti. Jinak se domnívám,že pokud Vás majitel odhlásil,tak jste byla nahlásena na obecní úřad,myslím,že to bude stejné jako tady u nás,jen mě zaráží,že Vás o tom nikdo neinformoval. No a pokud došlo ke změně bydliště,tak máte OP neplatný už dávno. Doporučuji dotázat se na příslušném úřadu a tyto nesrovnalosti vyřešit,co nejdříve. nebo se zeptejte na Konzulátu pro Slovenskou republiku. Zasílám odkaz s kontaktem…Adresa: Pod hradbami 666/1, 160 00 Praha-Střešovice

Telefon: +420 233 113 060, Fax: +420 233 113 054

Otevírací hodiny:Pondělí – Pátek 8:30 ? 12:00

Web: http://www.slo­vakemb.cz

E-mail: skembassy@praha.mfa.sk

Další odpovědi
atriplex

Předpokládám, že na Slovensku bude podobná situace jako v ČR. Není důležité, kde bydlíte, ale důležitý je hlášený trvalý pobyt. Tam úředně patříte. Já bych na vašem místě kontaktoval příslušný úřad podle vašeho posledního místa trvalého bydliště a tam s úředníky jednal.