Zvědavý

Prosadili v Rusku ten zákon o pozdějším odchodu do důchodu, nebo ne?

Vím, že kvůli tomu byly demonstrace, ale pak se o tom nějak přestalo mluvit, tak mě zajímá, jak to dopadlo. Díky

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, o co Rusové konkrétně žádali, ale k určitým změnám došlo.

Od 1. ledna vstoupil v platnost zákon o zlepšení důchodového systému.

Od 1. ledna 2019 budou Rusové pobírat důchod podle nových pravidel.

Hlavní inovací – od letošního roku začíná postupné zvyšování věku odchodu do důchodu. Vzhledem k tomu, že v důsledku toho se počet pracovníků v nadcházejících letech zvýší, bude přijato několik opatření na ochranu práv starších pracovníků a začnou platit současně.

Důchod se zvyšuje o 1 tisíc rublů.
Dále úprava důchodu pro venkovské obyvatele.

Od roku 2019 bude zvyšování věku odchodu do důchodu postupné – rok po roce, dokud nebude dosaženo horní hranice – 60 let pro ženy a 65 pro muže. K tomu dojde v roce 2023, kdy skončí přechodné období.

Další informace o důchodu – např. odchod do předčasného důchodu, vyplácení dávek v nezaměstnanosti. Jsou uvedené i tabulky atd.

https://rg.ru/2019/01/­09/s-1-ianvaria-vstupil-v-silu-zakon-o-sovershenstvovanii-pensionnoj-sistemy.html