Staraľová

Jak správně zastavit krvácení pořezané ruky?

když si někdo prořízne ruku a krvaci… zastavuje se krvacení obvazaním ruky nad ranou blíž k srdci ? a ruka musí být nad srdcem nebo může vyset ?

Nejlepší odpověď
Pájo

Krvácení se ! hlavně ! zastavuje tlakovým obvazem.
…přečtěte si text v odkazu http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Tla­kov%C3%BD_obvaz

Vždy záleží na rozsahu krvácení, na tom, zda je zasažena tepna nebo se jedná „jen“ o poranění tkání, tedy slabší krvácení. Pokud se vám podaří krvácení zastavit (obvazy neprosakují), není při transportu do zdravotnického zařízení zase tak podstatné, jestli je ruka nad srdcem. Viset bych ji ale nenechával, vhodná je poloha zachycení před tělem (na hrudi).

Další odpovědi
ivzez

Vysévání poraněnou rukou bych nedoporučovala.
Nenachávala bych ji ani viset.