Propuštění na půlku

Může být vězen propuštěn na půlku ?Byl odsouzený na 4 roky za neplacení výživného ,maření soudu a nenastoupení trestu.

Odpovědi
standa

U (téměř) každého trestu lze žádat o prominutí.

Trestný čin neplacení výživného není výjimkou…, takže zkuste štěstí.

p.s. ale když čtu konec vaší otázky, tak si moc nejsem jist úspěšností vaší žádosti.

LuciJe

Propuštěn být může, ale vzhledem k tomu, že na propuštění v polovině trestu není žádný právní nárok, je jen na rozhodnutí soudu, zda jeho žádosti vyhoví.