William2

Propouští vymývaná dlažba vodu?

potřebuji, aby se mi nad barákem nevsakovala voda. pokud tam položím vymývanou dlažbu do spádu, odteče voda spíš, než by se vsákla skrze dlažbu?

Nejlepší odpověď
gecco

Obecně je exteriérová dlažba velmi málo nasákavá, jinak by nebyla mrazuvzdorná…
Pokud bys chtěl dlažbu 100% nenasákavou, použij třeba čedičovou.
😉
Otázkou je, jak proti nasákavosti zajistíš spáry – každá dlažba se změnami teploty ´pracuje´…

Další odpovědi
Drap

Nelze zaručit dokonalou nepropustnost dlažby. Pod dlažbu by bylo dobré použít alespoň hydroizolaci. Samozřejmě důležitým faktorem je i velikost spádu, ale bez izolace bych to neriskoval.

honza19hk

sama o sobě ne, vodu bude propouštět spárami.

William2

nejde mi o 100% nepropustnost, 90% stačí :). jakou hydroizolaci použít pod dlažbu? o tom jsem nikdy neslyšel. Děkuji vám všem za odpovědi

gecco

Běžně se dlažba klade do štěrkopískového lože…
Pokud chceš lepší nepropustnost vody do terénu, použij třeba betonovou desku, kterou můžeš impregnovat a nebo na ni položit folii – ale pak musíš zvolit vyšší spád, aby se voda nezdržovala mezi deskou a dlažbou – mráz by ti s dlažbou hýbal…
😉