Wortygen

Poradíte, jak propojit TV s domácím kinem?

Propojení TV s domácím kinem

Zdravím,
dostal jsem domácí kino, jenomže netuším, jak to propojit s mou televizí, která nemá scart.

Zde zasílám foto:

https://imgur­.com/a/YMlk3LF

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud má TV výstup HDMI, pak pořebuješ kabel HDMI – 3× cinch (tří různých barev). Výstup HDMI obstará jak video, tak i audio složku. Zcela vlevo na tvém snímku jsou porty pro připojení repro. Nevím, ale o jaké porty jde. V každém případě ti v prodejnách poradí. existují různé redukce.

Další odpovědi
aliendrone

Na TV vidím jen optický out, takže máš možnost použít redukci > https://www.lan-shop.cz/konvertor-s-pdif-toslink-cinch-pro-digitalni-audio-99286 a tu vykopávku (DVD) používat jen jako zesík k bednám. Jakékoliv jiné zapojení postrádá význam, to dývko zcela jistě nezvládne DVB-T2, která se už zavádí. :)

Edison

To DK vyhodit. TV má jen HDMI a componentin. HDMI je digitální, component je analog a nepodporuje ani HD ready. Scart na DK sice někdy component obsahuje, ale zdaleka ne vždy. No.. nespoléhal bych na to a vzhledem k rozlišení je to dnes kvalitativně o ničem.

aliendrone

Edison>>> Hele, třeba nechce investovat velké prachy a rád by měl prostorový zvuk, když už má HD nebo lepší obraz. Uznávám, že je to sice jen 5.1, ale co už, lepší než drát do oka, ne? (když je to zadara) Takže koupě konvertoru optika>kompozit + kablíky k němu v ceně celkem cca 600Kč mu může zajistit slušné ozvučení, MNOHEM lepší než dá TV.