krpik

Proplácí slovenská pojišťovna léčbu v ČR?

Zdravím,
Moje přítelkyně je Slovenka a žije a pracuje v ČR.
Nebylo jí dobře, tak jí v Česku dělali vyšetření a poslali ji na nějaké testy.
Musí to pak nějak platit, když nemá českou zdravotní pojišťovnu, nebo si to potom nechají proplatit od slovenské pojišťovny?
Děkuji

Odpovědi
Autista

No pokuď má ta slovenská pojištovna stanovené že platí pojistku i v zahraničí, tak to má hrazený, ale jinak ne…

led

Nech si priateľka pozrie zmluvu so svojou poisťovňou, kde a za akých podmienok prepláca liečbu v zahraničí. Pokiaľ to tam nenájde, musí sa spojiť so svojou poisťovňou