Lukasy

Proplaci se svátek i o víkendu?

Pokud mám pracovní den,ale je svátek ,tak i když nejsem v práci dostanu za ten den zaplaceno. Ale pokud to vyjde na pracovní víkend, tak nedostanu nic?
..
Vikend jsem mel pracovni , v sobotu jsem mel byt v praci ,ale kvuli statku bylo zavreno. Kdyby to vyslo na pondeli tak je to pry zaplacene jako bych v te praci byl.

Nejlepší odpověď
ivzez

Chtělo by to lépe formulovat otázku, takhle není zřejmé,
co přesně Vás zajímá.

U státních svátků nejde o proplácení, ale o náhradu mzdy za naplánovanou
pracovní směnu směnu, která zaměstnanci kvůli svátku odpadla.

Pokud byste měl směnu naplánovánu na den svátku a zaměstnavatel
rozhodl, že se v den svátku nebude pracovat, měl byste nárok na náhradu
mzdy ve výši průměrného výdělku.

Kdyby svátek připadl na den Vašeho souvislého volna v týdnu
(většinou víkend), na náhradu mzdy byste nárok neměl.

Další odpovědi
Kazatel

Šedá je teorie a zelený je strom života.

Pokud vím, že budu mít ve státní svátek zavřeno, byl bych magor, abych na tento den plánoval zaměstnancům směnu, kterou bych jim měl navíc proplatit.

Ostatně, když je to státní svátek, ať jej platí lidem stát.

mosoj

Pokus svátek vyjde na vaše naplánované volno, nedostanete žádnou náhradu, ať je to kdy chce. Pokud o svátku pracujete náleží vám příplatek za práci ve svátek ať je to kdy chce. Dříve, když svátek připadl na So či Ne náležel vám i příplatek za práci v So a Ne. Pokud to byla dokonce práce přes čas náležel i příplatek za práci přes čas. Jak je to dnes nevím. Kazatel, stále existují tzv. nepřetržité provozy a tam se o svátku pracuje. Takže jde o ten příplatek.

Edison

Co je pracovní víkend? Víkendové dny, na které připadne pracovní směna? Ta otázka je nějak zmatená…