Korelice

Proplácení plynu

Dobrý den,
jsme dva obchody v baráku a máme společný plynoměr. Chtěl bych se zeptat, jakou smlouvu mám s druhým nájemníkem uzavřít?

Plyn je napsán na mně…
Doplňuji:

  • pardon na MĚ :))))))

Nejlepší odpověď
anonym

Bude dobré smlouvu koncipovat jako nájemní s tím, že plyn bude placen zálohově a po vyúčtování plynárnami bude provedeno i zúčtování doplatku nebo přeplatku plynu mezi vámi. Při spotřebě plynu bude zřejmě nejvhodnější vycházet z otápěných ploch. Nezapomeňte že pro vyúčtování bude sloužit faktura plynáren, jejíž kopii byste měl k vyúčtování přiložit.