HiPe

Jak je to s proplacením dovolené při mateřské dovolené?

Zaměstnankyně mi poslala žádost o proplacení zbývající dovolené. Můžu jí tu dovolenou proplatit když od nástupu na ppm doteď nebyla v práci? Podle mě musí nastoupit do práce a dovolenou čerpat, nemůžu ji jen proplatit aniž bx ji čerpala. Ale možná se mýlím.

Proplacení dovolené při mateřské dovolené

Odpovědi
Dochy

Mám za to, že se nesprávně vyjádřila a chce „čerpat dovolenou“ (což pro matku znamená jen to, že dostane za dovolenou prachy – tedy „proplatit“). Proplatit dovolenou lze jen v případě ukončení PP, pokud se nemýlím. Tu dovolenou je zaměstnavatel snad i povinen zaměstnankyni schválit jako navazující po rodičovské (pokud na dovolenou má nárok)

Pardon – po „mateřské“.