reganama

Proplácení cest do Prahy ke kontrolním vyšetřením.

Má nárok pacient který prodělal operaci v Praze na náhradu nákladů za cestu,pokud musí na kontrolní vyšetření jezdit do zdravotnického zařízení tamtéž ze vzdálenosti 120km.?
Doplňuji:
Dříve to proplácela pojišťovna.Lékařům za operaci také neplatím(zatím).

Nejlepší odpověď
anonym

Nežiješ v komunismu! Nemá!

Další odpovědi
Deli

Nemá.
Jediná možnost by byla, pokud by operace byla následkem autonehody, kterou sám nezavinil, ale byl při ní zraněn. Pak by se tyto náklady daly přidat k odškodnému.

tom004

Záleží na rrozhodnutí ošetřujícího lékaře.Podle zdravotního stavu pacienta lékař může vypsat převoz sanitkou (hradí pojišťovna),nebo soukromým motorovým vozidlem,(v tomto případě se cestovné proplatí),nebo může rozhodnout o způsobilosti pacienta použít hromadných dopravních prostředků,a v tomto případě nárok na cestovné nevzniká.

anonym

A kdo by vam to mel proplacet ? Lekari , kteri vas operovali ? Jde preci o vase zdravi !! -iv- Lekarum platite. Platime vsichni zdrav. pojisteni – a z toho jdou platy lekarum. Kdo by je jiny platil , nebo myslite , ze operuji zadarmo. ?