Avatar uživatele
s1066

Propadlé chodidlové klenby bolesti kolem kotníku, dá se to vyléčit?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, briketka10 před 4399 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Chce to ortopedickou obuv s posílením příčně ploché klenby. Vyléčit se to nedá. Ale výrazně se dá nohám ulevit.
Pomáhají střídavě horké a studené koupele nohou a cvičení na procvičení dolní části nohou (našlapovat střídavě na vnitřní a vnější strany chodidel, našlapovat na špičky a na paty).
Pokud máte nadváhu, bylo by dobré nějaké to kilo shodit.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?s1066 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

také pomohou orthopedické vložky do bot ,ale to ti po vyšetření jistě poradí i lékař

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
IK

masírovat a cvičit

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

záleží také na věku, lze nosit vhodné boty koupené ve zdravotnické prodejně, moje mamka je taky nosila s ortopedickou vložkou na bolesti pomohou..
http://www.scho­ll.cz/centre/ob­sah_clinic_ob­tize_klemba.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Měla jsem to taky bolelo me to 2 roky!Nakonec mi pomohl Wobenzym a ortoped.vložky do bot dělané na míru .Na ortopedii jsem chodila úplně zbytečně,doktor mi psal jen masti,které mě vůbec nepomohly!Akorát mě pak /na moji žádost !!!/napsal recept na ty vložky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

jde o vyhozenou patni kost.pokud ji odbornik vrati zpet,bolest ustoupi.ja uz myslela,ze bez bolesti nedoslapnu.ano,mam take propadle klenby.toto vsak neni pricinou bolesti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Tak jak tu píší, chce to dobré zdravotní boty, které jsou uvnitř vyklenuté a podrží plochou nohu ve správné poloze. Úplně nejlepší by byly vložky do bot na míru nohy, na netu najdeš odkazy nebo ti ve zdravotnických potřebách poradí výrobce. Dámské zdravotní boty kupuji v běžné Obuvi, Deichman, Humanic apod., protože vysloveně zdravotní obuv ze Zdravotnických potřeb se mi nelíbí. Nemám je tedy na míru své propadlé klenby, ale nebolí mě v nich nohy a to je hlavní.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2093 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek