kiki987

propadla obcanka

Dobrý den chtela bych se zeptat tchýně ma propadlou občanku asi 12 let a mela si udelat novou vime že dostane pokutu ale už je to přes mesic co podala novou zadost a porad ji nema prý by ji mel dojit dopis ze si ji muze vyzvednout ale jen ke komisi ale nevime prosim o radu

Odpovědi
ahold

Když žádáš o vydání nového OP, dostaneš tzv. náhradní doklad.Ten mívá platnost 1 měsíc. Do té doby je vyhotovený nový OP a jdi si ho rovnou vyzvednout.
Žádnou výzvu k vyzvednutí nečekej. Na to vydávající úřad nemívá finance a ani povinnost.

marci1

Pokud je platnost OP prošlá delší dobu,bude občan vyzván písemně a zahájí se s ním správní řízení a bude uložena pokuta. Raději si to ověřte na úřadě.

autacek

Zajděte si na úřad vyřídit novou, z nostalgie bych si starou někde založil, dnes toho lituji.