samicek333

Propadá se mi klenba na noze?

Dobrý den, poslední dobou mě čím dál častěji strašně bolí chodidlo. Zničehonic mě začne uprostřed chodidla hodně píchat. Nevím čím to je, máma říkala, že se mi propadá klenba, ale obuv nosím dobrou, žádné podpatky atd…jen sportovní pohodlné botasky nebo sandály. Je možné, že by se mi ta klenba propadala? Co na to pomůže?

Nejlepší odpověď
tom004

Ta klenba,to zdaleka být nemusí,ale,jedině lékař může rozhodnout.Čím dříve,tím lépe.

Další odpovědi
hanulka11

Pozná to jedině orthopéd a ten určí léčbu…nějaké vložky do bot …apod.

Deli

Někdy se to stane i štíhlým mladým lidem, kteří nosí dobré boty, je to prostě dané…

Pomáhá na to cvičení, pak také stahování nohy takovou páskou – zrovna si nemůžu vzpomenout, jak se tomu říká…
Poradila by Ti jakákoli rehabilitační sestra, neboj se a zajdi na rehabilitaci, lékařka Tě tam vyšetří a sestra poradí nejvhodnější cviky a naučí tě je správně. Umím je, cvičím je, pomáhají… ale psát je po netu není ono… ☹

led

„jen sportovní pohodlné botasky nebo sandály“ častá príčina padania klenby na nohe. Táto obuv nemáva pevne vyztuženú klenbu. Problémy začínajú pomalým prepadaním klenby (to je to pichanie) prípadne pobolievajú korene prstov (miesto, kde končí chodidlo, neviem správny výraz). Ak chcete mať dobrú klenbu, je dobré napríklad „šlapať štrk“ pomáha to premasíruje chodidlo. Do boty si vložte klenbovú vložku. Pomáha to.
zdroj: vlastná skúsenosť

žolik

Ploché nohy bude se to stupňovat,chce to ortopéda,já bych tipovala špatná obuv,vaše máma má pravdu jako vždy.

Zdroj: žolík

L.Knize

Obuv je to pohodlná, ale nevhodná. Doporučuji ortopedické vložky ze zdravotních potřeb, cviky a chodit bosa po nerovném povrchu, tím se zpevňují svaly na chodidle.Každopádně navštívit ortopeda.

JarkaHor

Zdravotní obuv je na tyto problémy určená.