Avatar uživatele
samicek333

Propadá se mi klenba na noze?

Dobrý den, poslední dobou mě čím dál častěji strašně bolí chodidlo. Zničehonic mě začne uprostřed chodidla hodně píchat. Nevím čím to je, máma říkala, že se mi propadá klenba, ale obuv nosím dobrou, žádné podpatky atd…jen sportovní pohodlné botasky nebo sandály. Je možné, že by se mi ta klenba propadala? Co na to pomůže?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? hanulka11, tom004, Deli, Adula.57 před 4649 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Ta klenba,to zdaleka být nemusí,ale,jedině lékař může rozhodnout.Čím dříve,tím lépe.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Pozná to jedině orthopéd a ten určí léčbu…nějaké vložky do bot …apod.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Deli

Někdy se to stane i štíhlým mladým lidem, kteří nosí dobré boty, je to prostě dané…

Pomáhá na to cvičení, pak také stahování nohy takovou páskou – zrovna si nemůžu vzpomenout, jak se tomu říká…
Poradila by Ti jakákoli rehabilitační sestra, neboj se a zajdi na rehabilitaci, lékařka Tě tam vyšetří a sestra poradí nejvhodnější cviky a naučí tě je správně. Umím je, cvičím je, pomáhají… ale psát je po netu není ono… ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

„jen sportovní pohodlné botasky nebo sandály“ častá príčina padania klenby na nohe. Táto obuv nemáva pevne vyztuženú klenbu. Problémy začínajú pomalým prepadaním klenby (to je to pichanie) prípadne pobolievajú korene prstov (miesto, kde končí chodidlo, neviem správny výraz). Ak chcete mať dobrú klenbu, je dobré napríklad „šlapať štrk“ pomáha to premasíruje chodidlo. Do boty si vložte klenbovú vložku. Pomáha to.
zdroj: vlastná skúsenosť

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
žolik

Ploché nohy bude se to stupňovat,chce to ortopéda,já bych tipovala špatná obuv,vaše máma má pravdu jako vždy.

Zdroj: žolík

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
L.Knize

Obuv je to pohodlná, ale nevhodná. Doporučuji ortopedické vložky ze zdravotních potřeb, cviky a chodit bosa po nerovném povrchu, tím se zpevňují svaly na chodidle.Každopádně navštívit ortopeda.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
JarkaHor

Zdravotní obuv je na tyto problémy určená.

Nový příspěvek