Kryšpín

Proniknou pesticidy z postřiků zemědělské půdy do podzemních vod?

Evropská Komise povolila na dalších 5 let používání pescitidů, může to proniknout či nikoliv

Odpovědi
Kepler

Ano, mohou proniknout a pronikají.
"…pesticidní látky byly nalezeny ve více než polovině ze sledovaných vrtů. Přitom téměř 40% sledovaných míst vykazuje nadlimitní koncentrace pesticidů. Obecně platí, že vyšší koncentrace bývají nalézány v zemědělských intenzivněji využívaných oblastech (Polabí, Podyjí atp.)
https://www.cen­trumvody.cz/Pes­ticidy-v-podzemni-vode-c10_48_2.htm

Pepa25

Ano, pronikají.
Doplňující věta je ale příliš obecná – pesiticidy se určitě budou používat dál. Nemyslel jste nějaký konkrétní (třeba Roudnup resp. glyfosát)?