Ucetni

Vyplatí se pronájem bytu přes Airbnb od majitele v Norsku?

Zdravím,

naskytla se mi prilezitost vyhodneho pronajmu tady v Cesku pres Airbnb od majitele bytu v Norsku.
Problem je v tom, ze s Airbnb nemam zadne zkusenosti a nic moc o tom nevim, navic je majitel ze zahranici atd. Mohl by mi nekdo poradit v tehle veci, kdo ma vic zkusenosti popr. pronajima sam pres Airbnb. Hlavne me zajima aby me nemohli nejak okrast a aby z toho nebyl zbytecne nejaky maler jak porbiha pronajem kauce atd. vsechon s tim spojene proste co nejvice info. abych o tom mel, nejaky predchod nebezpeci atd.
Budu rad za kazdou radu.
Diky.

Odpovědi
anonym

Řiď se jednoduše podle hodnocení uživatele. Hodnotit smí jen ti kteří byli na místě ubytování takže máš skrze tato hodnocení přístup ke konkrétním zkušenostem lidí kteří s daným člověkem už spolupracovali. pokud jsou hodnocení převážně pozitivní není důvod se obávat podvodu. Na místa která nejsou zatím hodnocena vůbec bych osobně vůbec nevpáchnul, tam si nemůžete být moc jistí.

Tyto crowsdorucované systémy AirBNB, Uber Pop, Heureka, a tak podobně jsou doslova závislé na zpětné vazbě a jejím vyhodnocování a jen podle ní poznáte důvěryhodnost toho jehož služby se chystáte využít.

ivzez

Nějak se mi nezdá, že by to mělo být přes Airbnb.

Už před nějakou dobou (snad dva roky?) se tu objevily podvody
s nabídkou levných pronájmů od zahraničních majitelů bytů.

Já bych do toho nešla, nemáte prakticky šanci, jak na podvod přijít.
Jediným varovným znamením je „výhodnost“, která se ale následně prodraží.
Nebudete mít byt, kauci ani jedno- či vícenásobek měsíčného nájemného.