Pronájem bytu

Dobrý den,
majitel bytu mi letos v lednu vyčíslil dluh, že jsem od roku 2006,2007 a 2008 nezaplatila několik částek nájemného. Částka je okolo 25000 Kč, což by znamenalo, že jsem neplatila skoro 1 rok. Problém je, že mi chybí doklady o zaplacení, jelikož jsem je dávala hodně z ruky do ruky a účetní mi nedala ani doklady. Je nějaká promlčecí lhůta?
Jak se mohu bránit????

Odpovědi
cinda

Máte smlouvu o pronájmu? Jaké doklady od účetní? Více popsat

standa

  1. Pokuste se JAKÝMKOLI zůsobem rekonstruovat údaje o vašich platbách
  2. Pokud tyto údaje budete mít a budou odpovídat částce, kterou máte uvedenou na smlouvě, tak se nemusíte ničeho bát…respektive bát se teoreticky můžete toho, že majitel bytu, který nebude finančně uspokojen, bude mít „důvod“ nájemní vztah vypovědět (pokud mu to bude umožnňovat smlouva)
  3. Pokud tyto údaje mít nebudete a ani nesežene žádné svědky, kteří by skutečnost, že jste peníze platila, mohli potvrdit…, tak to budete mít problém, protože důkazní břemeno je na vaší straně.
  4. Takovéto pohledávky jsou promlčené po 4 letech, tedy v tomto případě není nic promlčeno