Avatar uživatele
Marauder

Pronajal jsem rodinný domek na dobu určitou, nicméně nájemce po skončení nájemní smlouvy odmítá domek opustit co s tím?

Nebyl zřízen trvalý pobyt, nájemce v domku ubytovává osoby, na něž se nájemní smlouva nevztahuje. je možné toto řešit mimosoudně?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pájo před 4483 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Vojtěch

Bohužel to není jednoduché, zákon takovéto lidi do jisté míry chrání. Byl jsem v podobné situaci a nakonec dobře poradili v Občanském sdružení majitelů domů bytů a dalších nemovitostí v ČR (http://www.osmd.cz). Za konzultaci se platí (už se přesně nepamatuji, mám pocit, že 500 za hodinu), ale vyplatí se to. Mají zkušenosti a poradí na míru tvé situaci.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Doba určitá uplynula, není trvalý pobyt – mám pcit, že nemáte povinnost shánět náhradní bydlení, takže bu´d se domluvit na termínu vystěhování a nebo vystěhovat na ulici a bez pardonu. Nájemce věděl, že má termín, takže te´d vás majetek zneužívá.
Ale přesto – najít si sdružení vlastníků domů, tam budou mít mnoho zkušeností.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Zašlete mu dopis o vyklizení domu. Pak další těžké právní kroky, nebo neprávní lehčí!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Podobný případ řešili v TV a bylo to na roky.
Momisoudní řešení je možné, pokud se dohodnete. A k dohodě musí být 2 strany.
Asi to nepůjde bez zkušené pomoci.
Přeji mnoho štěstí a pevné nervy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tlaky

Než cpát peníze soudům,lepší investovat do „řešitelů problémů“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

U nájemní smlouvy na dobu určitou nemusíte zařizovat nové bydlení. Trvalé bydliště nezakládá nárok na bydlení (často si to lidé pletou), není to v přímé souvislosti.

Dopisem vyzvat k vyklizení bytu. Buď, aby podepsali převzetí a když nechtějí podepsat, tak doporučeně s návratkou. Potřebné mít prokazatelný způsob o vyrozumění na vyklizení bytu. Potom dát trestní oznámení na policii (je to zdarma) na neoprávněné užívání věci – to je trestní čin. Teď už následují placené služby jako právník. Dál je nutno situaci řešit podle konkrétních podmínek. Takto se to na dálku nedá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek