Marauder

Pronajal jsem rodinný domek na dobu určitou, nicméně nájemce po skončení nájemní smlouvy odmítá domek opustit co s tím?

Nebyl zřízen trvalý pobyt, nájemce v domku ubytovává osoby, na něž se nájemní smlouva nevztahuje. je možné toto řešit mimosoudně?

Nejlepší odpověď
Vojtěch

Bohužel to není jednoduché, zákon takovéto lidi do jisté míry chrání. Byl jsem v podobné situaci a nakonec dobře poradili v Občanském sdružení majitelů domů bytů a dalších nemovitostí v ČR (http://www.osmd.cz). Za konzultaci se platí (už se přesně nepamatuji, mám pocit, že 500 za hodinu), ale vyplatí se to. Mají zkušenosti a poradí na míru tvé situaci.

Další odpovědi
venkovan

Doba určitá uplynula, není trvalý pobyt – mám pcit, že nemáte povinnost shánět náhradní bydlení, takže bu´d se domluvit na termínu vystěhování a nebo vystěhovat na ulici a bez pardonu. Nájemce věděl, že má termín, takže te´d vás majetek zneužívá.
Ale přesto – najít si sdružení vlastníků domů, tam budou mít mnoho zkušeností.

cukrar

Zašlete mu dopis o vyklizení domu. Pak další těžké právní kroky, nebo neprávní lehčí!!

terry

Podobný případ řešili v TV a bylo to na roky.
Momisoudní řešení je možné, pokud se dohodnete. A k dohodě musí být 2 strany.
Asi to nepůjde bez zkušené pomoci.
Přeji mnoho štěstí a pevné nervy.

Tlaky

Než cpát peníze soudům,lepší investovat do „řešitelů problémů“

Mapel

U nájemní smlouvy na dobu určitou nemusíte zařizovat nové bydlení. Trvalé bydliště nezakládá nárok na bydlení (často si to lidé pletou), není to v přímé souvislosti.

Dopisem vyzvat k vyklizení bytu. Buď, aby podepsali převzetí a když nechtějí podepsat, tak doporučeně s návratkou. Potřebné mít prokazatelný způsob o vyrozumění na vyklizení bytu. Potom dát trestní oznámení na policii (je to zdarma) na neoprávněné užívání věci – to je trestní čin. Teď už následují placené služby jako právník. Dál je nutno situaci řešit podle konkrétních podmínek. Takto se to na dálku nedá.