krpik

Proč mi skáče ručička na tachometru u ford fiesta?

Dobry den
Když jedu třeba 80km/h tak začne po chvíli zlobit ručička.Skáče na 120–160km a poskakuje.pos­kakuje. Stáva se to i když jezdím po obci není to časté ale chtěl bych vědět čim to mlže být

děkuji
Doplňuji:
Děkuji musím se domluít s technikem ale myslel jsem si že to bude prkotina. Prostě to skáče. Jedu 80 a začné tachometr jít na 120 pak na 160 a mezi 120 a 160 to lítá

Odpovědi
gecco

Zadírá se ti náhon…

Zkus jej promazat – a nebo, lépe – kup si nový a vyměň jej – http://www.car­sshop.cz/nahrad­ni-dily/nahon-tachometru-starline-138?gclid=CPC­0_tHB5MQCFQkcwwod­d5sAEg
😉
Doplňuji:
Ten náhon je prkotina…
😉
Nevím, jak u Fiesty (a kterej rok?), ale na pár škodovkách jse to měnil (Fávo, Felda, Octa) – a je to za pár minut hotovo.