promlceni trestu

pred 4 rokmi jsem dostal za prevadecstvi financni trest z nemecka a taktez i od ceske strany,v nemecku jsem to zaplatil ale v cesku jeste ne! zda se mi trochu divne ze jsem dostal 2 tresty za jeden precin,jednalo se o mou na kamaradku.ma otazka zni je sance na promlceni ,ceskou stranou jsem byl odsouzen k penezite trestu nahradnim trestem odneti svobody.dekuji za odpoved,honza

Nejlepší odpověď
anonym

Spáchal jsi 2 přečiny na území 2 států, dle národních samostatných zákonů každé země.
V rozsudku jsou i podmínky, pokud je u peněžitého trestu alternativa náhradního trestu odnětím svobody, měly by tam být i lhůty buď na uhrazení nebo nástupu výkonu odnětím svobody.
Takže buď do lhůty zaplať nebo si to budeš muset odsedět. Promlčecí lhůty bývají 10 let, ale do té doby tě soud vyzve. Zatím jen zneužíváš aktuálního přeplnění věznic.