promlceci lhuta u t-mobile

dobry den
moje otezka se tyka ,po jake dobe je promlceci lhuta na prodleni u t-mobile ,presto,ze sve faktury splacim dekuji

Odpovědi
standa

Otázce moc nerozumím…buď faktury řádně platíte a pak nemáte problém s „promlčením“ a nebo se chystáte je neplatit ?

Každopádně na otázku případného promlčení finančních závazků vůči zmiňovanému poskytovateli telekom.služeb lze odpovědět například na tomto fiktivním příkladu:

  • 30.6.2010 splatnost faktury, kterou neuhradíte
  • 1.7.2013 uplyne 3 letá promlčecí lhůta
  • pokud do 30.6.2013 veřitel nevznese ŽÁDNÝ PODNĚT k vymožení dlužné částky, pak se jeho nárok promlčí
  • pokud po této době věřitel u soudu uplatní své nároky, tak dlužník MUSÍ vznést tzv. ´námitku promlčení´, pak má takovýto dlužník vyhráno…, jsou však případy, kdy dlužník z různých důvodů tuto námitku neuplatnil, pak i v případě uplynulé promlčecí lhůty vzniká exekuční titul