promlčecí lhůta u dopravního podniku

Dobrý den.Prosím o radu.Dopravní podnik podal na manžela žalobu za nezaplacenou pokutu z roku 1998 a to po 10 letech.Manžel je ale držitelem průkazu ZTP/P a to od roku 1994.Po kontaktování právního zástupce dopravního podniku jsme se dozvěděli,že jich tam manžel má ještě deset.To ale není možné.Nevíme jak s toho ven.Děkuji za odpověď.

Odpovědi
standa

Máte 2 možnosti:

  1. počkejte si až na soud, kterému předložte nesporné důkazy, že zmiňované ´pokuty´ jsou neoprávněné
  2. vyzvěte DP k mimosoudnímu jednání a zjistěte CO na vás má a jak se staví k vašemu tvrzení o tom zdravotním postižení

Třetí variantu, že byste pokuty snad zaplatili, samozřejmě neřeším 🙂