promlčecí lhůta dluhu

Manžel již 12 let neplatí výživné v plné výši,když to budu chtít teď doplatit,není tam nějaká promlčecí lhůta?
Doplňuji:
Tak jsem podala trestné oznámení,ex se mi vysmál,že nic platit nebude,že popře otcovství.Tak jaké jsou jeho šance_? A má popření otcovství vliv na placení výživného__? Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
standa

V tomto případě platí 10-letá promlčecí doba.

A ještě bych poradil, abyste soudu předložila návrh na zvýšení výživného, které po těch 12 let MUSÍ být soudem jednoznačně akceptované.

A toto zvýšené výživné budete moci žádat i tři roky zpět.

Takže máte nárok na doplacení rozdílu za posledních 7 let + plná zvýšená výše za poslední 3 roky zpět.

Musíte však podat 2 samostatné žaloby:

  1. jednu na to doplacení rozdílu
  2. druhou na zvýšení