promlčecí lhůta

dobrý den , chtěl bych se zeptat jaká je promlčecí lhůta u sexuálního vydírání mladistvých do 15 let

Nejlepší odpověď
Dandi

Výpis z článku o prodloužení promlčecí lhůty:

Promlčecí doba
prodlužuje se promlčecí doba z 12 na 15 let u trestných činů, u nichž je horní hranice trestní sazby nejméně 10 let,
do promlčecí doby se nově nezapočítává doba, po kterou oběť trestného činu obchodování s lidmi nebo některého trestného činu proti lidské důstojnosti v sexuální oblasti byla mladší osmnácti let.

Další odpovědi
jarčáč

Promlčecí lhůta se vztahuje k trestní sazbě činu.Takže skutečně může jít o 12 až 20 let.
20 let je při výjimečném trestu a 12 let při odnětí svobody minimálně 10 let…
jenomže v některých případech promlčecí lhůta neplatí, jako například u vraždy nebo omezování osobní svobody, či ublížení na zdravý.Záleží o jaký typ sexuálního vydírání se jedná…

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni_za­kon/cast1h5.as­px

Attack-design

15 let