Promlčecí lhůta

Dobrý den, loni jsme podali špatné daňové přiznání a vraceli nám peníze, že je něco špatně jsme zjistili až při letošním daňovém prohlášení. Do kdy může žádát FÚ o vrácení neprávem přiznaných peněz? Existuje u daňí nějaká promlčecí lhůta?Děkuji Dagmar

Nejlepší odpověď
standa

  1. FÚ nežádá, ale rovnou oznamuje, že máte daňový nedoplatek (tedy pokud na to příjde sám)
  2. Pro tyto účely běží 6-ti letá promlčecí lhůta
  3. Doporučuji, abyste se ´přiznala´ a podala opravné daňové přiznání a ten rozdíl doplatila…, ale nevím o co jde a o jaký se jedná ´peníz´, tak je těžké konkrétně radit.

Zákon č. 337/1992 Sb., o správě daní a poplatků

§ 70/1 Promlčení práva vymáhat daňové nedoplatky

Právo vybrat a vymáhat daňový nedoplatek se promlčuje po šesti letech po roce, ve kterém se stal tento nedoplatek splatným.

Další odpovědi
ReHu

Nejsem sice účetní, ale myslím, že te třeba to nahlásit co nejříve po zjistění chyby. Hlavně dříve, než to zjistí FÚ.