Deli

Promiskuita – kde je podle Vás hranice mezi normální výměnou partnerů a promiskuitou?

A jak vidíte rozdíly mezi „veselou“ ženou a v tomto „úspěšným“ mužem? Také máte pocit, že ženu společnost odsoudí spíše a dříve, než muže, o němž se spíš říká, že je bourák?
Doplňuji:
Děkuji za názory.

Ad Dr.Axl: Asi máš pravdu, zřejmě na mne přicházející barevný a voňavý podzim působí jako na jiné jaro… 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

Teda Deli, tebe to nějak popadlo v poslední době, nemáš něco s hormonama? Nebo jsi jen nechtěně sklouzla k monotématizmu?
Jak vidno, v pojetí běžných lidí to leckdy splývá a zaměňuje se.
Ale klíč k odpovědi je už v samotné formulaci tvé otázky. Výměna partnera je po delším vztahu a obvykle po rozchodu s tím předchozím. Odborníci už promiskuitu dávno definovali a přísně ji rozlišují a oddělují.
Zjednodušeně se jedná o nevázané střídání avantýr na jednu noc, trochu ze sportu a více z citové otupělosti a neschopnosti navázat stabilnější vztah. Částešně tomu odpovídá americký pojem – coolsex, něco jako bezuzdný sex bez účasti citu a s dúrazem na účelové vzrušení až ukojení pohlavního pudu.
A rozdíly v posuzování žen a mužů jsou dány historickými důvody, kdy chlap šíří své geny (k čemuž ho nutká letitý atavismus), kdežto u žen byla v křesťanství erotika odsuzována, ale hlavně její nevěra nezřídka končila nežádoucími levobočky. Nemanželské dítě tehdejší společnost nepřijala a z té doby pocházejí všeliká hanlivá označení jako parchant, bastard apod.
Doplňuji:
Milá Deli, vřele doporučuji přečíst si knihu Lidská sexuální aktivita od kol. amerických autorů. Tam najdeš všechny odpovědi a ještě daleko víc, co možná dosud ani neznáš.
Mimo jiné tam jsou výsledky ojediněle rozsáhlého výzkumu a po prvé v dějinách sexuologie se podařilo natočit intravaginální děje v průběhu coitu a to vše již v 70. letech minulého století.
(Refence a stručný výtah poskytuji ambulantně).

Další odpovědi
baghira

Ta hranice se nedá stanovit – společenské normy se mění s místem i časem.
A máš pravdu, že mužská promiskuita je „společensky přijatelnější“, i když k tomu není racionální důvod.

anonym

Deli ! Normalni vymena partneru ?? 🙂
Pro me by to bylo asi stejne , jestli by sel muz za sousedkou , nebo do nejakeho vykriceneho domu. ( nevim , jak se to rika slusne ). 🙂

  • iv-

hanulka11

nevím, nevím – pro mne není žádná vyměna partnerů normální -…nebo nejsem normální já …nikdy by mě to nenapadlo …holt každý máme v hlavě něco jiného

Drap

Hranice asi nejde dost dobře stanovit, každý z nás to posuzuje a vidí jinak.
Rozdíl mezi ženou a mužem ? Asi je pravdou, že společnost více odsuzuje ženy. Je to dávno stanovenými společenskými zvyklostmi. Na druhou stranu, ženy to umějí zřejmě lépe skrývat.

gnosis

pokud z toho neni nevera, nemam nic proti ukajeni techto pudu :)

Deli

Hanulko, také nejsem z těch, kteří si v tomto libují, ale přiznám to, co už všichni víte – že můj současný manžel rozhodně nebyl mým prvním a jediným 🙂 Minimálně dva byli, když už mám dvě děti a jen druhé je manželovo, že? 🙂 To jsem zde už vyzvonila.

Ale trochu zlehka a zvesela to berou třeba i naše celebrity – rok, dva – konec, měsíc, dva – konec atd…

hanulka11

Já bych to tu nijak nerozebírala, ale to je každého věc …ať se pochlubí.

Deli

  • iv-, myslím tím výměna partnerů jako s jedním se po měsíci rozejdu a narazím si dalšího, abych ho za měsíc zas zvesela opustila pro další kalhoty…

anonym

Aha … tak to jsi na tom jako ja. ! 🙂

  • iv-