Avatar uživatele
Deli

Promiskuita – kde je podle Vás hranice mezi normální výměnou partnerů a promiskuitou?

A jak vidíte rozdíly mezi „veselou“ ženou a v tomto „úspěšným“ mužem? Také máte pocit, že ženu společnost odsoudí spíše a dříve, než muže, o němž se spíš říká, že je bourák?
Doplňuji:
Děkuji za názory.

Ad Dr.Axl: Asi máš pravdu, zřejmě na mne přicházející barevný a voňavý podzim působí jako na jiné jaro… 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Deli

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Andělé, anonym, anonym, anonym před 4613 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Teda Deli, tebe to nějak popadlo v poslední době, nemáš něco s hormonama? Nebo jsi jen nechtěně sklouzla k monotématizmu?
Jak vidno, v pojetí běžných lidí to leckdy splývá a zaměňuje se.
Ale klíč k odpovědi je už v samotné formulaci tvé otázky. Výměna partnera je po delším vztahu a obvykle po rozchodu s tím předchozím. Odborníci už promiskuitu dávno definovali a přísně ji rozlišují a oddělují.
Zjednodušeně se jedná o nevázané střídání avantýr na jednu noc, trochu ze sportu a více z citové otupělosti a neschopnosti navázat stabilnější vztah. Částešně tomu odpovídá americký pojem – coolsex, něco jako bezuzdný sex bez účasti citu a s dúrazem na účelové vzrušení až ukojení pohlavního pudu.
A rozdíly v posuzování žen a mužů jsou dány historickými důvody, kdy chlap šíří své geny (k čemuž ho nutká letitý atavismus), kdežto u žen byla v křesťanství erotika odsuzována, ale hlavně její nevěra nezřídka končila nežádoucími levobočky. Nemanželské dítě tehdejší společnost nepřijala a z té doby pocházejí všeliká hanlivá označení jako parchant, bastard apod.
Doplňuji:
Milá Deli, vřele doporučuji přečíst si knihu Lidská sexuální aktivita od kol. amerických autorů. Tam najdeš všechny odpovědi a ještě daleko víc, co možná dosud ani neznáš.
Mimo jiné tam jsou výsledky ojediněle rozsáhlého výzkumu a po prvé v dějinách sexuologie se podařilo natočit intravaginální děje v průběhu coitu a to vše již v 70. letech minulého století.
(Refence a stručný výtah poskytuji ambulantně).

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Ta hranice se nedá stanovit – společenské normy se mění s místem i časem.
A máš pravdu, že mužská promiskuita je „společensky přijatelnější“, i když k tomu není racionální důvod.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Deli ! Normalni vymena partneru ?? 🙂
Pro me by to bylo asi stejne , jestli by sel muz za sousedkou , nebo do nejakeho vykriceneho domu. ( nevim , jak se to rika slusne ). 🙂

  • iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

nevím, nevím – pro mne není žádná vyměna partnerů normální -…nebo nejsem normální já …nikdy by mě to nenapadlo …holt každý máme v hlavě něco jiného

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Hranice asi nejde dost dobře stanovit, každý z nás to posuzuje a vidí jinak.
Rozdíl mezi ženou a mužem ? Asi je pravdou, že společnost více odsuzuje ženy. Je to dávno stanovenými společenskými zvyklostmi. Na druhou stranu, ženy to umějí zřejmě lépe skrývat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnosis

pokud z toho neni nevera, nemam nic proti ukajeni techto pudu :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Deli

Hanulko, také nejsem z těch, kteří si v tomto libují, ale přiznám to, co už všichni víte – že můj současný manžel rozhodně nebyl mým prvním a jediným 🙂 Minimálně dva byli, když už mám dvě děti a jen druhé je manželovo, že? 🙂 To jsem zde už vyzvonila.

Ale trochu zlehka a zvesela to berou třeba i naše celebrity – rok, dva – konec, měsíc, dva – konec atd…

před 4613 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

Já bych to tu nijak nerozebírala, ale to je každého věc …ať se pochlubí.

před 4613 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Deli

  • iv-, myslím tím výměna partnerů jako s jedním se po měsíci rozejdu a narazím si dalšího, abych ho za měsíc zas zvesela opustila pro další kalhoty…

před 4613 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Aha … tak to jsi na tom jako ja. ! 🙂

  • iv-

před 4613 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek