Promiňte mi prosím

zpatky k te civilizaci,jak se tomu badani rika?A pod cim mam hledat co nejpravdiveji napsane knihy?Dekuji Vam za pekne odpovedi v 1 otazce.

Nejlepší odpověď
Sandy

Zkus knihy z oblasti dějepisu, historografie. Které jsou pravdivé – to těžko řící, různí vědci a badatelé mohou mít odlišné názory a poznatky; mohou různě vysvětlovat jisté objevy. Tady už bude záležet na Tobě, který názor přijmeš. S postupem časů objevů přibívá, takže knihy hledej co nejnovější- učebnice dějepisu po prababičce by byla celkem na nic:o). Ať už v knihovně nebo v knihkupectví Ti budou schopni poradit, bude taky záležet, které období případně území Tě zajímá. O některých civilizacích (např. Egypt) bylo napsáno více publikací a knih než o jiných (nevím, kolik bys toho našla třeba o Makedonii). Jestli chceš prozkoumat co nejvíce materiálů, vyplatí se Ti více knihovna, prtože knihy z tohoto odvětí jsou celkem nákladné.

Další odpovědi
Nuk nuk

Odvětví zabývající se tímto tématem jsou buď historie (historiografie) nebo archeologie.
Je pravda, že existuje i mnoho knih, které už trochu hraničí s fantazií, ale pokud budete v knihovně hledat knihy pod historií a archeologií, najdete se vší pravděpodobností informace faktické, tedy víceméně pravdivé nebo aleaspoň ne úplně zcestné.

Michal

Asi jsem natvrdlej,nerozumím Vaší otázce?