cepice

Kdy hrozi prolapse delohy?

Maji zeny casto po 2 az 3 detech prolapsi (propad) delohy? Nebo je to vetsi riziko az po vice detech?

Odpovědi
ivzez

Nejsem lékař ani porodník, takže jen teoreticky z toho,
co o prolapsi dělohy vím:

Podle mne hrozí prolapse dělohy ženám s oslabeným svalstvem pánevního dna,
což může, ale také nemusí být důsledek vyššího počtu těhotenství a porodů. Začnou-li ženy cvičit co nejdříve po porodu a budou-li cvičit pravidelně dál, nemusí
k ochabnutí svalstva a pozdější prolapsi dojít.

Zdůrazňuji, že jde o můj laický názor, lékař by Vám k tomu řekl více.