bolak

Projeví se nějak otrava rtutí v základním krevním obraze?

A neříkejte že bude mít pacient zvýšenou hladinu rtuti :)

Nejlepší odpověď
Pájo

Při opakované expozici (chronické otravy rtutí) se změny v krevním obraze projevují úbytkem červených krvinek.

Další odpovědi
cochee

Sohlas s Pajo a jinak diagnostika otravy rtutí se dělá z vlasů.

bolak

Pájo: A z toho to většinou doktor vydedukuje a nařídí mimojiné i test na rtuť?

Pájo

Když je důvodné podezření, že s ní ten člověk přichází do kontaktu, může se na to zaměřit. Určitě se ale dělá nějaké souhrné stanovení kovů (v krvi, séru ap.).