czloviczek

Nechám-li si udělat od projektanta/ar­chitekta) projekt na svou budoucí nemovitost, kdo má na projekt vlastnické právo?

Nechám-li si udělat od projektanta nebo architekta (nevím rozdíl) projekt na mou budoucí nemovitost, kdo má obvykle vlastnické právo takového díla – projektu? Já nebo projektant? Jak následně mohu nakládat s projektem resp. jak s ním může nakládat projektant? Mohu např. projekt poskytnout sousedovi, pro jeho dům? Může to samé učinit projektant bez mého vědomí?

Projekt nemovitosti

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Odpovědi
Funna

dílo – projekt je tvoje, zaplatlil sis ho…ale autorská práva jsou stále projektanta – je to stejné jako např. s právy u hudby, CD je tvoje, ale šířit ho dál a veřejně zdarma prezentovat hudbu nemůžeš…
samozřejmě, ráva jdou upravit ve smlouvě o Dílo…

PS: nezmám architekta. který by uměl naprojektovat funkční barák …ti jen vymýšlí jak bude vypadat a obvykle jsou to fantasmagorie a zbytečnosti za haldu peněz…to projektant stavař z toho udělá postavení schopný dům…