Projdu STK s malinko prasklým čelním sklem?

Prasklina je asi 2cm dlouhá a je v horním rohu v zatmavené části skla. Nevím, jestli existuje v tomto nějaká tolerance, nebo jestli sklo musí být úplně nepožkozené. Dík za radu.

Nejlepší odpověď
dubraro

Závadou na vozidle, která ohrožuje bezpečnost provozu na pozemních komunikacích je mj. prasklé nebo poškozené čelní sklo ve stírané ploše o délce nebo průměru větším než 20 mm.
Vyhl. č. 341/2014 Sb.

Zdroj: http://www.12bo­du.cz/praskle-sklo-mimo-zorne-pole-ridice-poradna-14910.html

Další odpovědi
Arne1

POkud je to malá prasklina, tak ti to v servisu dokážou „scelit“ že nic nebude poznat. Zároveň se tím zabrání aby se prasklina rozšiřovala.

Shoehardt

Asi bude dost záležet na tom, jak moc je prasklina viditelná. Nepamatuji si, že by se mi na technické někdo nějak zaměřoval na stav předního skla.

Drap

Sklo by mělo být neporušené. Záleží na koho a kde narazíš.