Meggie2

Projdu letištní kontrolou s konzervou v příručním zavazadle?

Odpovědi
Edison

Při obsahu do 100ml by to neměl být problém.

Arne1

Nepíšeš co v té konzervě bude.

Tris619

Ano

Dochy

Myslím že ne (pokud v tom není lék na který máš lejstro). Pokud vím tak vše co by mohlo obsahovat kapalinu v nadlimitním množství a nejde ověřit, půjde do koše. Povoleno je max 10 maximálně 100ml tekutin v průhledných lahvičkách.

Ale domnívám se že v kufru bez potíží. (bez záruky)

Edison

Dochy, průhlednost není nutná. Otevíratelnost taky ne, pokud jde o originální balení bez porušeného obalu. Pokud je to již otevřené, musí to naopak jít otevřít. 100ml, celkem 1l platí. Jediný, na co bych si dával pozor, můžou to pochopitelně posuzovat pokaždé jinak. Třeba jako předmět, ale musej do něj vidět rengenem.

Dochy

Nejsem si jist… ten neporušený obal myslím platí jen na to co si koupíš v tranzitních obchůdcích (a to k tomu musíš mít i účtenku). Lepší je nakupovat až za kontrolou, když to jde…

Edison

V zásadě jsou jen věci pře a za kontrolou. Co je za kontrolou nikoho nezajímá. Co je před je fuk, jestli je na letišti, nebo kdekoli jinde. S účtenkou nebo bez… Prostě je to mimo a hotovo.

Dochy

Tekutiny, které můžete mít v kabinovém zavazadle bez omezení objemu jednotlivého balení:

dětské, kojenecké jídlo na dobu cesty
léky a dietní jídlo na dobu cesty
neporušená bezpečnostní balení z letištních obchodů (tzv. STEB)
U léků a dietního jídla je doporučeno mít lékařský předpis nebo potvrzení.

(kopírováno z prg.aero)