sabik11

Prohlížela jsem si zboží na internetu a pod tím dole bylo napsáno ,,skladem"

Prosím, co to znamená skladem? Chápu,že je zboží na skladě,ale.. co je podstatou toho slova?

Nejlepší odpověď
Berušinka

=) No, že je na skladě – že když si ho teďka objednáš, tak rovnou „poputuje“ k tobě, kdyby na skladě nebyl, tak by ho museli objednat a to by si čekala delší dobu.

Další odpovědi
baghira

Předpokládám, že sabik11 se neptá na význam, ale na to, proč se místo 6. pádu (je na skladě) používá sedmý (je skladem).

Patrně proto, že jazyk je živá a vyvíjející se věc, a mnohé zpotvořeniny se užívají tak často, až se z nich stanou zažité fráze. Myslím, že se tomu říká úzus – jako že je to sice nesprávné, ale zažité a běžně tolerované.

Michal Kole

Nevěř tomu, že když je v e-shopu skladem, že skutečně skladem je.

Některé e-shopy bez vlastního skladu, slůvkem „Skladem“ myslí sklad dodavatele.

Některé e-shopy fungují tak, že v podstatě jsou jsou jen „dopisní schránkou“, objednávek, a vaší objednávku pošlou jiné firmě, ta zboží má na skladě nebo ho objedná od jiné firmy, zabalí a pošle Vám ho.

Celé se to prodlužuje, ale e-shop, kde jsi si objednala tak šetří náklady.

natushka

no ve většine internetových obchodů to znamená,že zboží vůbec nemají a přijde ti,když budeš mít štěstí za 10 dnů