Petr777

Vyjádříte se k situaci uvedené v popisu?

Dobrý den,

je na mě prohlášený konkurz. KB jako zajištěný věřitel podal na mě podal návrh v celkové výši 3,3 mil.
RD se prodal a vše se dalo KB, konkrétně se jim dalo 3.269.046 Kč.

Týden potom přišel manželce dopis ve kterým jí vyzývají k zaplacení částky 601 tisíc Kč. Společně jsme si vzali hypoteční úvěr. Já to podepsal a manželka taktéž.

V tom dopis ( Předžalobní upomínka ) se vůbec nepíše jak vznikla tato částka.

Upřímně si myslím, že KB chce dostat ještě více než doposud dostala.

Chtěl bych slyšet resp. vidět Váš názor. Díky

Původní neotázka
Prohlášený konkurs – SJM

Odpovědi
sesednizkola

A co ti řekli v té bance? Co konkurzní správce na to? Neptej se na odpovědích a vše řeš hned s nějakým právníkem, těch pár tisícovek tě už nezabije. Každopádně pochybuji, že zrovna KB by si jen tak pro nic za nic vymýšlela pohledávky aby dostala víc. To vylučuji.

ivzez

Proč jste nezkusili společné oddlužení?

Kolik dělal hypotéční úvěr (kolik byl celkový dluh)?
Proč byl konkurz jenom na Vás? Jestli výtěžek prodeje
nepokryl celý dluh, vymáhá KB zbytek po manželce.

[Málo informací k posouzení situace.]

Mc Merkurion

… stopro v tom budou dopočítaný úroky a poplatky,exekutor a podobně – ale přesně to musíš mít napsaný v nějakým papíru, kterej ti přišel – chce to holt je pořádně číst …