programy na malware a spyware

spustil jsem počítač po repasi a řeším instalaci programu na spyware a malware zda některý nainstalovat či stačí AVG 2011který je nainstalován a má také složku na vyhledávání spyware a s dalším nainstalovaným Advare system care pro čištění bude postačovat předem díky

Nejlepší odpověď
Hlada

Pro ochranu počítače stačí mít spuštěný rezidentní štít AVG, plánovaně spouštět testy a občas ručně spustit nejaký antispywarový program. Nemít spuštěné dva antiviry najednou.

Další odpovědi
Skalda

doporucuji SUPERA. Stahni si portable verzi..

obcas s tim prosutruj PC

jinak by vazne mela stacit rezidentni ochrana kvalitniho(!)AV.

Zdroj: http://www.su­perantispyware­.com/portables­canner.html?tag=SA­S_HOMEPAGE

rvrablik

Na odstranění malware (nechtěných programů) je nutné použít:

  1. jediný univerzální program (odhalující viry, spyware i rootkity) např. AVG – ale to je dost často „používané“ a proto je velká pravděpodobnost, že nově vzniklý malware s takovou ochranou bude počítat
  2. více samostatných programů tj. antivirový, antispywarevý a antirootkitový (např. Avira AV či Kingsoft AV či Avast, Security360 či SpyBoot či SpywareTerminator)

Security360:
stará se o bezpečnost, je v češtině, bez autom.aktualizací je free, umí záplatovat systém Windows a má pomocné utility na čištění aj.

Kingsoft AV:
sice v testu nedopadl dobře, ale zase méně obtěžuje uživatele, hodí se na slabší PC (nezatěžuje je tolik) a hlavně provádí testování v rámci svého „spořiče“ !!! (v momentě kdy je spořič aktivní, spustí Kingsoft AV testování a když použijete klávesnici či myš, testování se přeruší !!!)

V každém případě jako browser nepoužívat InternetExplorer , ale např. Firefox či Chrome.

Také vůbec nezauškodí „firewall“ (ten ve windows není nic moc), ale zase se jej musíte naučit používat…

Poznámka: Pro lepší správu software (i čištění PC) doporučuji používat CCLEANER (popř. i Security360). Před instalací čehokoliv raději nechat instalátor prověřit na přítomnost virů, spyware a rootkitů…

Zdroj: http://www.di­it.cz/clanek/let­ni-test-antiviru/27939/