oskar

Programem AUDACITY jsem nahrál do počítače písničku z AUdio kazety nevíte někdo jak postupovat dál?

Písničku bych ještě chtěl dát na CD Děkuji.

Odpovědi
Alesh

A jakej je formát toho souboru? Jakou to má příponu?

Michal Kole

Audacity neumí nativně vypalovat na CD – možná existuje plugin nevím nehledal jsem jej

Dej soubor a pak exportovat do WAV (MP3 NE, jen tím zhoršíš kvalitu)

Pak si otevři vypalovací program, dej audio CD a do okna s image CD přetáhni exportovaný soubor ve Wav z audacity (ze složky, kam to AudaCity uložila)

kelley

Michal to píše správně. Ještě před exportem do wav a vypálením bych ale na celý soubor použil alespoň „normalizaci“, která srovná (zvýší) hlasitost a pak těsně na začátku a těsně na konci písničky, půl vteřiny v tichu, ještě než začne hrát samotná skladba, udělal „fade in“ a „fade out“ (postupné zesílení a postupné zeslabení). Vypalovat můžeš potom v Neru, ale já mám radši CDBurnerXP – umí totéž a je asi 1000× menší a jednodušší.