RadaBrysova

Program pro spisovatele

Dobrý večer existuje nějaký program pro spisovatele který nabízí upravu slov vyhodnotí text jako nevhodný nespisovný nahrazuje slova jinými zajímavějšími anebo prohodí pořadí slov ve větě aby to působilo srozumitelně? Ale nemám na mysli word děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
Drap

Tak takový program zřejmě nenajdeš. Pokud by existoval, tak by nebylo třeba spisovatelů,protože by knihy psaly sami počítače

Další odpovědi
marci1

Naštěstí neexistuje. Každý spisovatel má svůj styl, svoje vyjadřování podle kterého se dá poznat, o koho jde. To by bylo nůďo ! 🙂

Meligar99

Word

led

Vlastný rozum je najlepšie software. Pokiaľ chcete pomocné, môžte sa obrátiť na znalcov spisovného jazyka, ale…
zo skúsenosti viem, koľko ľudí, toľko názorov, znalec vám nájde spisovný výraz, ale ten nemusí byť v požadovanom vzťahu k vášmu textu, k myšlienke, situácii.
Mnohokrát nespisovný výraz, či novotvar vyjadrí viac než spisovné súvetie.

ivzez

To, co požadujete od programu, by měl zvládnout spisovatel
(pokud ne, nemá psát). Programů/operačních systémů, které
„vědí“ lépe než uživatel, co „je správné“, kam co nainstalovat, … je až až.

Vyzkoušejte programy, které Vám usnadní členění díla do kapitol,
scén, umožní vést jakési profily jednotlivých postav apod.

Znám i spisovatele, kteří dodnes dávají přednost programům, které se otevřou na celou obrazovku (nebo klasickému psacímu stroji), aby je v tvůrčí práci nerušily žádné „vychytávky“.

Z první skupiny programů můžete vyzkoušet např. yWriter
(http://www.spa­cejock.com/yW­riter5.html),
z druhé např. FocusWriter (http://gottco­de.org/focuswri­ter/).

  • ––

Myslíte-li to s psaním vážně, nechtějte
po programech, aby „za Vás myslely“.

lota

Zní to jako pohádka… to už by spisovatelé snad ani nebyli potřeba. Vždyť psaní je přece právě hlavně o tom si s textem vyhrát dle svého, ne dle nějakého automatu/programu, pak by všechny knihy byly tak stejné, až by to nudilo. Ale abych odpověděla – myslím a jsem ráda, že neexistuje.:-)