bolak

Program na vystřihnutí části videa přímo v přehrávači

Existuje nějakej program, kterej by se dokázal propojit s přehrávačem, a vytáhnul část videa a uložil ji někam na disk?

Něco jednoduchýcho, ne jako normální editor, kde musím vždycky načíst celej několikagigovej film. Taky by to mělo umět uložit i s načtenýma titulkama a nejlíp aby to to vybraný video přímo zkomprimovalo do nějakýho skladnýho formátu.

A nechci používat programy na zachycení videa z obrazovky, protože ty se mi koušou a navíc to stejně ukládaj v klasickým avi, a na to abych pak měl 10 minuteový video v 10 gigovým souboru nemám ani místo ani výkon.

Odpovědi
Bedy

Tak to bohužel, nic takovýho neexistuje. Leda programy na snímání obrazovky.
Pod pojmem klasický AVI nic neznám, běžně film s příponou AVI je formátu MPEG, DivX či Xvid…

Ono je pak dobrý to natočený video zkomprimovat – to zvládne třeba program VirtualDub či Avidemux. Eventuelně lze použít konvertovačku videa (třeba Format Factory) a převést to – nejenže to zkomptimuje video, ale i nepatrně ztratí na kvalitě – výsledná velikost souboru je pak úplně jiná.

Může pomoct i třeba snížení rozlišení obrazovky – něco jinýho je, když je film v rozlišení 1900*1200 a něco jinýho je 1024*768 že jo 🙂