rigormortis

program na výpočet beze zbytku

Hledal jsem program, který by dokázal počítat určitý příklad, který by ovšem nebyl nijak zaokrouhlovaný (např. odmocnina dvojky, poměr obvodu k průměru atd.). Nevíte někdo náhodou o něčem takovém?
Děkuji za relevantní odpovědi.
Doplňuji:
Mno…prostě bez zaokrouhlení, dokud bych ho nezastavil, tak by to pořád počítal bez nějakého ukončení (pokud příklad nebude mít ukončení).
Vždyť ani odmocnina dvou není definována dál, než za 10miliontým číslem.
No nevím, ale přijde mi to málo, a při tom, jaké počítače máme dnes, by to nemělo zabrat až tak dlouho…maximálně pár dní.
Takže hledám nějaký program v kterém by šlo definovat příkaz (algoritmus) jako Hanojské věže, odmocnina dvou, počítání pí atd.

Odpovědi
anonym

Tak si ten zbytek odmysli a máš výsledek bezezbytku.

Jsemtady

To asi chce lip definovat, kdyz neco pocitac pocita, tak vzdycky je to zaokrouhlene, pokud to nevyjde presne. Tj. trebas periodicke hodnoty by jinak pocital treba do nekonecna. Mno a pocitac je omezen velikosti cisla, kolik mist muze to cislo mit, nebo jak velke maximalne muze byt a zbytek zaokrouhli. Ty jen musis vedet kolik mist potrebujes a pocitat o jedno navic, kdyz to nechces zaokrouhlovat.. treba kdybys chtel cele cislo, spocitas to na jedno desetinne a vezmes si z toho jen ten zaklad atp., jinak to spocita s max presnosti co umi.

arygnoc

sú čísla, ktorí sa nedajú vyjadriť bezo zbytku, preto sa zapisujú inak ako desatinné číslo (pí, odmocnina z 3, 1/3 (periodické číslo)) a pod, tzv racionálne čísla (podiel dvoch celých čísiel), iracionálne (nedajú sa vyjadriť podielom dvoch celých čísiel)).
pokiaľ ich chcete mať ako desatinné číslo, treba určiť počet platných číslic (hoci aj 10.000.000), z ktorých iba posledné bude zaokrúhlené.