Prognózy versus realita?

Před 3 dny se ptal mosoj, „Co nám přinese návštěva Medvěděva?“. Trochu jsme si zatipovali, ale teď to můžeme porovnat s realitou, nakolik se nám podařilo odhadnout výsledek?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-prinese-evrope-navsteva-prezidenta-medvedeva-u-nas

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/252913-firmy-podepsaly-na-hrade-pod-dohledem-klause-a-medvedeva-miliardove-kontrakty.html
http://www.no­vinky.cz/doma­ci/252973-klausovi-se-libi-ruska-nabidka-k-temelinu-podporuje-ceske-firmy.html
Doplňuji:
Mne např. docela překvapila informace, že v EU už je 10 mil. Rusů, a že kromě žádosti na zrušení víz pro Rusko (aniž by se jim chtělo splnit podmínku na biometrické pasy), dokonce navrhují, aby se ruština stala dalším jednacím jazykem EU, přičemž dosud přece nejsou ani členským státem.

Nejlepší odpověď
led

Okrem už známych podpisov obchodných zmlúv, návšteva doniesla ešte:
na trase prejazdov sa vyčistili ulice,
krátkodobo sa zvýšila bezpečnosť v prejazdových oblastiach,
odpútala sa pozornosť občanov od dennej reality,
rôzni jazykovedci získali novú hračku: ako napísať meno ruského prezidenta Medvěděv alebo Medveděv.

Další odpovědi
dudu

Nebudu zde rozebírat pro a proti, ale včerejším událostem fandím. Byla doba, kdy naše výrobky směřovaly na východ. Tyto trhy jsme krátkozrace nechali konkurenci. Nyní doplácíme na přílišné obchodní vazby se státy EU a tvrdě ještě narazíme kvůli vysoké závislosti na automobilovém průmyslu. Opětovné získání odbytišť v Rusku je proto velmi důležitým strategickým cílem. Rozložení rizik, nebo-li diverzifikace se vyplácí vždy a všude a zanedbání je hodně marnotratné.
Včera jsem sledoval besedu na jedné slovenské TV a věřte, že Slováci nám návštěvu snad i záviděli. Pochopili totiž, že nešlo o nějaké divadélko, ale o velký byznys.

tom004

Zůstávám u své odpovědi.Nevidím téměř žádný „úspěch“ v tom,že podepíši obchod s někým kdo mne vlastní,nebo má alespoň nějakou procentní účast v mé firmě.A pokud vyhrají dostavbu Temelína,tak na tom jsou lépe než v 68 roce.

mosoj

Také jsem to porovnával, tak jak se ojevovaly informace.
Buhužel ten aspekt vojenského charakteru se nodozvíme.

A vůbec si nemyslím, že Medvěděv je až 59. nejmocnější muž světa !!
Když už to takto někdo porovnává. Tomu přeci nemůže nikdo věřit !